Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Zakupy na raty za 0%

Zakupy na raty za 0 proc
 

W ofertach wielu sklepów bardzo często można znaleźć zapewnienie o „Ratach %”. Darmowe rozłożenie płatności na raty ma ułatwić klientowi spłatę zobowiązania, a z drugiej strony – namówić go do zakupów. W obliczu takiej oferty bardzo trudno jest odmówić sobie kupna wymarzonego sprzętu elektronicznego, np. robota kuchennego, nowego telefonu czy laptopa. Zwłaszcza, że rozłożenie płatności na raty reklamowane jest jako całkowicie bezpłatne. Ale czy wybór tego rodzaju oferty jest rzeczywiście taki opłacalny?

Wybór zakupu na raty 0% wydaje nam się zupełnie naturalny. W końcu nic nas to nie kosztuje, dlaczego więc mamy nie skorzystać z oferty? Niestety w tego rodzaju propozycjach kryją się pewne haczyki. Przede wszystkim to nie sklep rozkłada nam zobowiązanie na raty. Sklep jedynie nawiązał współpracę z bankiem lub firmą pożyczkową i teraz proponuje konsumentom zobowiązania w ich imieniu. Warto zdawać sobie z tego sprawę, zanim zdecydujemy się skorzystać z takiego rozwiązania.

Zupełnie inną sprawą jest także obiecywane 0%. Nie oznacza ono, że odroczenie spłaty nie będzie nas nic kosztować. Najczęściej oprocentowanie jest bowiem wliczone w cenę produktu. Sposobem na czerpanie zysku z udzielania takich zobowiązań są także usługi dodatkowe, np. konieczność wykupienia ubezpieczenia czy założenia karty kredytowej. W wielu sklepach skorzystanie z usług dodatkowych jest warunkiem rozłożenia płatności na raty 0%. Niestety wzrasta przez to całkowity koszt zobowiązania.

Przed rozłożeniem płatności na raty za 0% warto najpierw dokładnie sprawdzić ofertę, z której zamierzamy skorzystać. W sklepowym zgiełku zwykle chcemy jak najszybciej załatwić formalności związane z zakupem wymarzonego sprzętu. W tym wypadku nie należy się jednak spieszyć – z uwagą przeczytajmy umowę i sprawdźmy czy proponowane nam zobowiązanie rzeczywiście nie niesie ze sobą żadnych ukrytych kosztów.

 

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl