Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Wniosek o kredyt hipoteczny

Jakie dokumenty są potrzebne do wniosku o kredyt hipoteczny
 

Złożenie wniosku o kredyt hipoteczny wymaga wiele wysiłku ze strony osoby ubiegającej się o tego typu finansowanie. Banki coraz bardziej restrykcyjnie podchodzą do udzielania takich zobowiązań, dlatego należy dołożyć wszelkich starań o właściwe wypełnienie wszystkich formalności.

Do ubiegania się o kredyt hipoteczny potrzebny będzie komplet różnego dokumentów, które będziemy musieli zdeponować w wybranym banku wraz z wypełnionym wnioskiem. Niestety każda instytucja posiada własne procedury, które określają jakie dokumenty należy dostarczyć. Przede wszystkim będą to dokumenty osobowe (m.in. dowód osobisty), dokumenty potwierdzające zdolność kredytową (m.in. umowa o pracę bądź udokumentowanie innego źródła stałego dochodu) oraz dokumenty dotyczące nieruchomości (np. akty notarialne, odpisy z księgi wieczystej, dokumenty potwierdzające wniesienie wkładu własnego).

Jeśli nie mamy czasu bądź ochoty na samodzielne zajmowanie się tego typu biurokracją, zawsze możemy skorzystać z usług wykwalifikowanego specjalisty. Na rynku działa coraz więcej pośredników, którzy chętnie wyręczą nas w tego typu działaniach w zamian za określoną opłatę.

 

Tags: , , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl