Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Problemy klientów – z życia wzięte, odc. 42

Problemy klientów – z życia wzięte. odc. 42
 

Jestem obcokrajowcem i chciałbym ubiegać się o pożyczkę online. Czy zostanie mi ona udzielona?

- Dzień dobry. Pochodzę z Ukrainy, ale w Polsce mieszkam i pracuję już od wielu lat. Niestety sytuacja życiowa zmusiła mnie do podjęcia pożyczki w wysokości 1000 zł. Po prostu potrzebuję dodatkowej gotówki na bieżące wydatki, a także na zakup wymarzonego roweru, którym będę mógł dojeżdżać do pracy. Oczywiście posiadam kartę stałego pobytu, a także inne dokumenty, które mogą potwierdzić moją tożsamość, np. paszport. Niestety nie dysponuję jednak polskim dowodem osobistym. Czy w takiej sytuacji mogę podjąć zobowiązanie finansowe w firmie Kasomat?

- Przykro nam, ale do podjęcia zobowiązania finansowego potrzebuje Pan polskiego obywatelstwa, a co za tym idzie także numeru PESEL. Z tego powodu obcokrajowcy nie legitymujący się polskim dowodem osobistym nie mogą ubiegać się o pożyczkę. Ponadto potencjalny klient musi także posiadać konto w jednym z banków, które działają na terenie Polski. Takie konto jest niezbędne w momencie, kiedy nasza pożyczka została już przyznana, ale musimy wykonać przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy.

- Rozumiem i bardzo dziękuję za odpowiedź. Obecnie jestem w momencie ubiegania się o polskie obywatelstwo i bez problemu mogę udokumentować swoje starania o nie. Czy to w jakiś sposób zmienia moją sytuację?

- Niestety nie. Nie może Pan otrzymać pożyczki online do momentu otrzymania polskiego dowodu osobistego, a co za tym idzie także własnego numeru PESEL.

- Rozumiem. W takim razie bardzo dziękuję za informacje i do usłyszenia.

 

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl