Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Pożyczka odnawialna – co to takiego?

Pożyczka odnawialna - co to takiego
 

Czasem w ofertach polskich pożyczkodawców możemy natknąć się na produkt nazywany pożyczką odnawialną. To zobowiązanie stosunkowo nowe na naszym rodzimym rynku finansowym. Z tego powodu bardzo wielu Polaków nadal nie wie, na jakich zasadach ono działa. Czym charakteryzuje się pożyczka odnawialna i kto najczęściej z niej korzysta?

Pożyczka odnawialna to zobowiązanie, które działa bardzo podobnie do znanego wszystkim debetu na koncie osobistym. Podjęcie tego rodzaju produktu finansowego pozwala bowiem pożyczkobiorcy sięgać po przyznane mu pieniądze w dowolnie wybranych przez siebie momentach. Wszystko to bez konieczności ponawiania czasochłonnych formalności. Raz wypełniony wniosek umożliwia konsumentowi dostęp do dodatkowych pieniędzy zawsze wtedy, kiedy tego potrzebuje.

Najczęściej pożyczki odnawialne to zobowiązania z limitem około 2-3 tys. zł, choć wysokość limitu zależy przede wszystkim od indywidualnej zdolności kredytowej każdego pożyczkobiorcy. Produkty finansowe tego rodzaju powstały specjalnie z myślą o tych konsumentach, którzy regularnie potrzebują niewielkich zastrzyków gotówki do podtrzymania swojej płynności finansowej. Zazwyczaj korzystają z nich osoby o nieregularnych wypłatach, np. osoby prowadzące własną działalność gospodarczą.

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl