Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Powiadomienia SMS

Powiadomienia SMS
 

Powiadomienia SMS to informacje, które otrzymujemy z banku w formie wiadomości tekstowej na zdefiniowany przez nas numer telefonu. To wygodny sposób monitorowania stanu swojego konta przez 24 godziny na dobę.

Powiadomienia SMS to powiadomienia przesyłane z banku o zmianie oferty – o atrakcyjnych promocjach czy zmianach w regulaminie. Jednakże informacje w formie wiadomości tekstowej mogą dotyczyć także wszelkich transakcji, które dotyczą naszego konta. Wiele banków umożliwia swoim klientom samodzielne zdefiniowanie operacji, przy których chcą oni otrzymywać powiadomienie SMS – mogą być to informacje o realizacji przelewów wychodzących i przychodzących, autoryzacja operacji przeprowadzanych przy pomocy karty debetowej lub płatniczej albo udane i nieudane logowania do bankowości elektronicznej. Wiadomości SMS funkcjonują także jako token – to właśnie w powiadomieniu tekstowym otrzymujemy kod, którym następnie zatwierdzamy wszelkie operacje na naszym koncie.

Powiadomienia SMS o stanie naszego konta oraz wykonywanych operacjach okazują się przydatne zwłaszcza w okresie wakacyjnym, kiedy nie mamy dostępu do komputera i bankowości elektronicznej. Dzięki tym informacjom mamy szansę kontrolować swoje wpływy i wydatki z każdego miejsca na ziemi. Tego rodzaju powiadomienia mogą okazać się niezmiernie przydatne także w przypadku kradzieży naszej karty płatniczej.

Tags: , , , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl