Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Pojęcia, które trzeba znać – kredyt oddłużeniowy

Pojęcia, które trzeba znać – kredyt oddłużeniowy
 

Kredyt oddłużeniowy może być ostatnią deską ratunku dla dłużnika, który nie radzi sobie ze spłatą podjętych dotychczas zobowiązań. To produkt, po który sięgamy w obliczu dużego kryzysu finansowego i wiążącej się z nim niskiej zdolności kredytowej. Czym charakteryzuje się kredyt oddłużeniowy i kto powinien po niego sięgnąć?

Rozwiązaniem problemów ze spłatą podjętych do tej pory kredytów i pożyczek może być kredyt oddłużeniowy. To zobowiązanie, które umożliwia szybkie uregulowanie poprzednich zobowiązań, czym przypomina nieco kredyt konsolidacyjny. Kredyt oddłużeniowy często mylnie bywa nazywany kredytem konsolidacyjnym, jednak te dwa produkty finansowe bardzo się od siebie różnią. Zobowiązanie oddłużeniowe to rozwiązanie o wiele droższe, po które sięgają osoby, które nie potrafią samodzielnie wyjść z długów. Ich problemy finansowe zaowocowały negatywną historią kredytową, przez co nie mają szans na podjęcie kredytu konsolidacyjnego czy innego zobowiązania finansowego.

Brak terminowości w spłacie podjętych zobowiązań lub całkowite zarzucenie regulowania rat niosą ze sobą poważne konsekwencje. Tymczasem przejściowe problemy finansowe mogą spotkać każdego z nas – najważniejsze jest, aby wyjść z nich z głową. Nie zaciągajmy bez opamiętania kolejnych pożyczek, próbując spłacić te podjęte wcześniej. W ten sposób tylko pogarszamy swoją sytuację i narażamy się na popadnięcie w spiralę zadłużenia.

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl