Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Piramida finansowa – jak ją rozpoznać?

Piramida finansowa - jak ją rozpoznać
 

Obietnica szybkiego i łatwego zysku może bardzo często prowadzić do podejmowania pochopnych decyzji. Na naszym blogu wspominaliśmy już o pułapkach finansowych, w które może wplątać się nieuważny konsument. Jedną z nich jest piramida finansowa – po czym można ją poznać?

Piramidy finansowe obiecują swoim klientom osiągnięcie ponadprzeciętnych zysków w niezwykle krótkim czasie. Najłatwiejszym sposobem pozwalającym nam ustrzec się przed uwikłaniem w tego rodzaju oszustwo jest zachowanie czujności wobec wszelkich instytucji, które oferują nam wysoko oprocentowane inwestycje przy niewielkim nakładzie kosztów oraz sił.

Niestety takie podmioty nie są w stanie samodzielnie wypracować obiecywanych kwot, dlatego wypłatę zysków finansują z wpłat nowych klientów. Podstawą działania piramidy finansowej jest uzależnienie zysku pojedynczej osoby od wpłat osób, które zostaną przez nią zwerbowane. Z tego powodu każdy podmiot, który mocno zachęca nas do pozyskiwania nowych uczestników, powinien wzbudzić naszą nieufność. Ostrzegawcza czerwona lampka powinna zaświecić się także wtedy, kiedy jesteśmy proszeni o uiszczenie opłaty wejściowej przy dołączaniu do jakiejś grupy obiecującej szybki zarobek. Warto zawsze wcześniej sprawdzać opinie o firmach, którym powierzamy swoje środki, np. w internecie.

Tags: , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl