Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Kupowanie sezonowych warzyw i owoców

Kupowanie sezonowych warzyw i owoców
 

Jesienią na lokalnych targach i bazarach pojawiają się soczyste gruszki, dojrzałe pomidory czy pełne smaku brokuły. To wspaniała pora, żeby rozpocząć kupowanie sezonowych warzyw i owoców. Ale jakie korzyści daje nam zwyczaj kupowania darów natury właśnie pod kątem pory ich dojrzewania?

Spożywanie produktów, które rosną i dojrzewają w aktualnej porze roku, ma bardzo wiele zalet. Jedną z nich jest opłacalność takiego rozwiązania. W sezonie tego typu towary są o wiele tańsze niż poza sezonem. Ponadto cena produktów pochodzących z upraw lokalnych jest nawet kilkukrotnie niższa niż cena egzotycznych owoców i warzyw, które zostały sprowadzone z zagranicznych plantacji.

Kupowanie sezonowych warzyw i owoców jest niezwykle korzystne także ze zdrowotnego punktu widzenia. Lokalne produkty trafiają do nas od razu po zerwaniu z drzewa lub krzewu. Zawierają zatem zdecydowanie więcej witamin i minerałów niż te produkty, które musiały przebyć długą drogę przez ocean. Sezonowe produkty zawierają również o wiele mniej szkodliwej „chemii”, którą importowane owoce i warzywa zabezpieczane są przed zepsuciem. To właśnie konserwujące substancje chemiczne bardzo często są odpowiedzialne za wywoływanie rozmaitych alergii i chorób.

 

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl