Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego?

Kiedy warto skorzystać z usług doradcy finansowego
 

Dużej części społeczeństwa wydaje się, że z usług doradcy finansowego korzystają jedynie te osoby, które posiadają duże nakłady finansowe i chcą korzystnie je zainwestować. Z tego powodu zawód doradcy finansowego kojarzy się nam wyłącznie z pomnażaniem środków poprzez wybrane inwestycje. Tymczasem z usług pośrednictwa finansowego korzystają i powinni korzystać także „zwykli” ludzie, którzy borykają się z codziennymi dylematami finansowymi.

Doradca często okazuje się niezastąpiony przy wyboru produktu, w który zainwestujemy zgromadzone środki. W takim wypadku mowa jednak o doradcy inwestycyjnym, który zdał specjalny egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Takie osoby są uprawnione do obrotu naszymi środkami, do doradzania przedsiębiorstwom w zakresie zarządzania kapitałem, do zarządzania aktywami finansowymi itp. Tymczasem pojęcie doradcy finansowego często określa także doradcę kredytowego, który zajmuje się zobowiązaniami, z którymi na co dzień spotyka się każdy z nas. To fachowiec posiadający specjalistyczną wiedzę na temat kredytów, pożyczek, lokat, kont oszczędnościowych czy kart kredytowych.

Z usług doradcy finansowego warto skorzystać zwłaszcza w momencie wyboru kredytu hipotecznego. Zobowiązanie tego rodzaju podejmujemy często na kilkanaście bądź nawet kilkadziesiąt lat, dlatego niezwykle ważne jest, aby poznać i zrozumieć wszelkie jego warunki. Specjalista, który posiada głęboką wiedzę o rynku, będzie w stanie doradzić nam, które z rozwiązań będzie najlepsze dla naszego portfela.

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl