Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Jak działa lokata progresywna?

Jak działa lokata progresywna
 

Lokaty przyciągają nas do siebie obietnicą pewnych zysków obarczonych niewielkim ryzykiem. Stosunkowo niskie oprocentowanie polskich lokat sprawia, że nie przynoszą swoim właścicielom ogromnych korzyści finansowych, stanowią jednak świetny sposób magazynowania nadwyżek w budżecie. Wśród lokat dostępnych na krajowym rynku możemy znaleźć różnego rodzaju produkty finansowe, np. lokatę progresywną, terminową, rentierską czy strukturyzowaną. Dzisiaj skupimy się na pierwszej z nich.

Lokata progresywna to forma lokaty bankowej, którą charakteryzuje przede wszystkim rosnące oprocentowanie. Jego wysokość wzrasta w każdym kolejnym okresie umownym lokaty. W pierwszym miesiącu trwania lokaty jej oprocentowanie może wynieść zatem np. 1 proc., podczas gdy w drugim wzrośnie do 2 proc.

Ogromną zaletą tego rodzaju produktów finansowych jest możliwość wycofania się z lokaty przed końcem trwania umowy – i to bez utraty odsetek. Lokata progresywna to zatem doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które nie chcą trzymać swoich środków w skarpecie, ale nie są pewni, kiedy będą ich znowu potrzebować. Podejmując lokatę progresywną warto jednak wcześniej dokonać dokładnych obliczeń. W ten sposób będziemy mogli ocenić, czy takie rozwiązanie się nam opłaci.

 

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl