Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej?

Jak bezpiecznie korzystać z bankowości mobilnej Cz. 1
 

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób korzysta z aplikacji mobilnych banków. Zapewniają nam one dostęp do naszego konta osobistego w każdym miejscu i o każdej porze. Niestety ich używanie może wywołać przykre konsekwencje, zwłaszcza w chwili kradzieży telefonu. Na szczęście istnieje kilka prostych zasad, które możemy stosować, aby poprawić nasze bezpieczeństwo.

1. Aktualizuj telefon i aplikacje

Hakerzy, którzy usiłują wykraść nasze dane oraz dostępy do kont osobistych, najczęściej wykorzystują do tego luki w oprogramowaniu. Banki nieustannie pracują nad udoskonalaniem swoich aplikacji i ich ochrony przed tego rodzaju zagrożeniami. Systematyczna aktualizacja telefonu oraz aplikacji pomoże zwiększyć nasze bezpieczeństwo i zabezpieczyć sprzęt przed szkodliwymi ingerencjami z zewnątrz.

2. Nie korzystaj z sieci publicznych

Unikajmy logowania się do systemu bankowego podczas korzystania z publicznych, otwartych sieci Wi-Fi. Nigdy nie mamy pewności czy dana sieć jest bezpieczna, dlatego lepiej dmuchać na zimne. Kiedy musisz skorzystać z bankowości mobilnej poza domową siecią Wi-Fi, używaj do tego internetu mobilnego.

3. Ustaw limity transakcji

Określenie dziennych limitów transakcji bankowości elektronicznej i mobilnej to sposób zabezpieczenia naszych finansów i dostępu do konta na wypadek, gdyby telefon wpadł w niepowołane ręce. Ustawienie niskich limitów transakcji może znacznie zminimalizować nasze straty w momencie kradzieży urządzenia czy jego zgubienia.

 

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl