Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Co robić z nadwyżką finansową?

Co robić z nadwyżką finansową
 

Każdy z nas chciałby odłożyć odpowiednią kwotę na nieprzewidziane wydatki, np. awarię sprzętu, leczenie w razie choroby czy po prostu na wypadek nadzwyczaj atrakcyjnej promocji. Niestety posiadanie nadwyżek gotówki to nie tylko bezpieczeństwo, ale czasem także spory kłopot dla osób niewprawnie zarządzających swoimi finansami.

Nadwyżka finansowa to przede wszystkim pieniądze odkładane do tzw. „skarpety”, czyli przechowane w formie gotówki w portfelu, w skarbonce czy też w stworzonej własnoręcznie skrytce na terenie domu. Niestety tego rodzaju oszczędzanie, choć wydaje się bardzo bezpieczne, naraża nas na systematyczną utratę wartości gromadzonych pieniędzy ze względu na inflację. Aby tego uniknąć, warto rozważyć ulokowanie kapitału w wybranych produktach bankowych bądź inwestycyjnych, które nie tylko ochronią wartość zgromadzonej gotówki, ale także mogą się przyczynić do jej pomnożenia.

Wybór właściwego produktu powinien być poprzedzony wnikliwą analizą dostępnych na rynku rozwiązań – tylko w ten sposób odnajdziemy produkt finansowy, który całkowicie odpowiada naszym potrzebom. Zgromadzone nadwyżki finansowe można zaangażować w lokatę lub konto oszczędnościowe albo w bardziej ryzykowne produkty, które jednak mogą nam przynieść większy zysk – bony skarbowe, obligacje, fundusze inwestycyjne czy akcje. Odłożone pieniądze można zainwestować także w zakup surowców, dzieł sztuki czy przedmiotów kolekcjonerskich.

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl