Logowanie:


Blog Kasomat.pl

Archiwum wpisów


Absurdalne podatki na świecie

Absurdalne podatki na świecie
 

Stare powiedzenie mówi, że na świecie pewna jest tylko śmierć i podatki. Właśnie z tego powodu jesteśmy przyzwyczajeni do wszechobecnych danin na rzecz państwa. Tymczasem niektóre z nich nadal mogą budzić zdziwienie…

Najbardziej osobliwymi podatkami mogą pochwalić się Włosi. Kraj ten słynie z absurdalnych opłat wprowadzanych na przykład za zajmowanie terenu publicznego… przez cień. Podatkiem zostały obarczone lokale usługowe i gastronomiczne, które posiadają markizy i parasole wystawione przed swoimi placówkami. Daleko w tyle za Włochami nie pozostaje Gwinea, której obywatele muszą płacić za zamiłowanie do pokoju (za brak konfliktów obarczeni są podatkiem w wysokości 17 euro rocznie). Tymczasem turyści wypoczywający na Majorce czy Ibizie muszą płacić podatek… od Słońca. Opłata za korzystanie ze światła słonecznego wynosi 1 euro dziennie.

Osobliwe podatki zazwyczaj wydają się nam się zupełnie nielogiczne, tymczasem często uzasadnione są w całkiem rozsądny sposób. Władze Belgii w ramach walki z ociepleniem klimatu postanowiły wprowadzić podatek od grilla. Natomiast Stany Zjednoczone w ramach troski o zdrowie obywateli opodatkowały opalanie w solarium. Austria, w odpowiedzi na częste wypadki ze złamaniami, opodatkowała noszenie gipsu (wszelkie zyski z tego tytułu otrzymuje tamtejsza służba zdrowia). Równocześnie Chiny walczą z wycinką lasów poprzez podatek od jednorazowych pałeczek do jedzenia.

Tags: , , , ,

Brak komentarzy

dni

Partnerzy Kasomat.pl